Sveçla viziton të riun Gëzim Morina nga Kamenica i cili po ndërton dronë ushtarak të cilët janë të aftë të mbajnë bomba

0

Zyrtari i Kamenicës Kadri Rahimaj, përmes një postimi në Facebook bëri të ditur përkrahjen që komuna po ia jep Gëzim Morinës për ndërtimin e këtyre dronëve.

Ky është postimi i plotë dhe fotot e dronit ku prezent ishte edhe Ministri Svecla!

“Fundjavë me Ministrin Sveçla

Pata kënaqësinë që bashkë me Gëzimin të pres në këtë fundjavë Ministrin Sveçla, deputetin Salih Zyba dhe asambleistin Gëzim Sveçla në Kamenicë.

Gëzim Morina është djaloshi intelegjent që pas aeroplanit tani ka ndërtuar edhe një dron peshëmbajtës. Komuna e Kamenicës e ka mbështetur gjithë procesin e ndërtimit të këtij droni.

Më pas kemi vizituar edhe pikën kufitare Dheu i Bardhë ku i kemi uruar mirësardhje mërgatës sonë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *