Milaim Zeka publikon biseda të Naim Murselit duke kërkuar para me fajde

0

Gazetari Milaim Zeka ka publikuar disa biseda të Naim Murselit me një amerikan.

Në këto biseda vërehet se Murseli kishe biseduar me personin në fjalë për disa para borxh me fajde.

Zeka përmes një shkrimi në Facebook, ka përshkruar rastin e vrasjes së Liridonës derisa thekson se kjo histori ngjanë me telenovela të tmerrshme.

”Naimi ka pranuar çdo gje rreth planifikimit te vrasjes. Madje vrasesin e kishte ftuar ne darke, ne te njejtin restoran, por me nje tavoline tjeter.Krejte kjo histori reale dhe bizare, ngjane me telenovela te tmerrshme”.

Tutje ai ka akuzuar portalet, gazetarët e moderatorët për teori konspirative në lidhje me këtë rast.

”Duke qene Naimi brenda, dhe duke dashte me rrite nr e klikimeve, gazetar sharlatant, e disa moderator, portale e gazeta, sjellin llojelloje teorish te konspiracioneve, duke mos iu referu hetimeve dhe deklaratave ne polici. Flitet per shume rrena, qe te vritete e verteta”, shkruan ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *