AKI-ja e paparë zbulonë emrat dhe fotografitë e terroristëve të identifikuar për sulmin në Banjskë

0

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një konferencë të përbashkët me kryministrin Albin Kurti, ka bërë publike emrat dhe fotografitë e terroristëve të identifikuar lidhur me sulmin ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë, më 24 shtator.

Sveçla ka thënë se shumica e tyre janë pjesëtarë të “Mbrojtjes Civile” dhe “Brigadës e Veriut”, që nga Kosova janë shpallur organizata terroriste.

Ai ka treguar edhe se si janë identifikuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *