Polici goditet me veturë në Mitrovicë të Veriut, përdorë armën për vetëmbrojtje

0

Një polic është sulmuar në fshatin Suhadoll të Mitrovicës së Veriut sot në mesditë.

Në përpjekje për ta ndaluar të një veturë në të cilën dyshohej se kishte narkotikë, i dyshuari e ka goditur me veturë policin i cili ishte në këmbë dhe veturën e policisë.

Kështu ka thënë për lajmi.net Veton Elshani, zv/drejtor i policisë për rajonin e veriut.

“Në përpjekje për të larguar sulmin nga vetja, policia ka shtënë me armë zjarri por nuk ka të lënduar”, ka deklaruar Elshani.

Tutje ai ka shtuar se i dyshuari është në arrati.

“Kemi informacione për të dyshimtin dhe besojm se kemi të bëjm me rast me marihuanë”, ka deklaruar tutje Elshani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *