Lutfi Haziri – Per ftesen e gjykates speciale ndaj Ramush Haradinaj:Ky eshte vetem fillimi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Ai ka folur për ftesën nga Gjykata Speciale për Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje për këtë shkak. Haziri pretendon se ka dijeni për ftesa të tjera për profile të larta politike.

“Ftesa ndaj Haradinaj është vetëm fillimi. Kanë me ardhë edhe 5-6 ftesa të tjera”, ka deklaruar Haziri.

“Procesi po shkon drejt hapjes dhe jo drejt mbylljes”

“Këto janë vetëm ftesa për dëshmi. Shumë shpejt kanë me ardh a.ktakuzat”

Tutje, kryetari i Gjilanit thotë se faza e l.uftës po mbyllet dhe tani po hapet faza e drejtësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!