Tifozët e Fenerbaces bëjnë gjestin e madh, solidarizohen me viktimat e tërmetit në Turqi

Tifozët e Fenerbahces, kanë befasuar të gjithë me veprimin e tyre sot në tribunat e stadiumit “Ülker Stadyumu (Istanbul)”, duke hedhur shalle, bluza dhe gjësende tjera në nderim të viktimave të tërmetit të fuqishëm që dje goditi Turqinë. Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.8 shkallë të righterit, dhe për këtë tifozët e Fenerbaces, kanë grumbulluar një numër të madh gjësendesh për personat që kanë nevojë, shkruan Reporteri.net. Kujtojmë se Fenerbace e mposhti Basaksehir me rezultatin finale në 2:0, ku golin e dytë e shënoi sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi./Reporteri.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!