Xhaka, fjalë të mëdha për Bellerine

Granit Xhaka ka reaguar pas barazimit sensacional të Arsenalit në Stamford Bridge sonte Ylli i Arsenalit dhe kapiteni i Kombëtares se Zvicrës luajti në qendër sonte si partner i Shkodran Mustafit në mbrojtje pas largimit nga loja të David Luiz. Xhaka ishte njëri prej më të mirëve në këtë ndeshje dhe ai ka vetëm fjalë miradije për mbrojtësin e djathtë të Arsenalit, Hector Bellerine, i cili shënoi golin e barazimit sonte në minutën e 87-të. “Kjo është arsyeja pse e deshëm rikthimin e këtij djaloshi! Paraqitja e madhe e jonja sonte, ne kishim zemër, ne luftuam dhe kurrë nuk u dorëzuam”, ka shkruar Xhaka në Facebook.

And that’s why we love having this guy back! 🤩 Big performance from us all today, we have heart, we fight and we never give up 🙌 #GX34

Posted by Granit Xhaka on Tuesday, January 21, 2020
Kujtojmë që Bellerine shënoi në Stamford Bridge në minutën e 87 në rikthimin e tij pas 367 dite. E ai shënoi pikërisht në stadiumin ku kishte këputur ligamentet e gjurit një vit më parë. /GazetaExpress

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!